Monday, April 2, 2012

Bahar dokunuşlarıKöşe bucak bir bahar temizliği sonrası nihayet uzun zamandır niyetlendiğim bazı şeylerle ilgilenmeye vaktim oldu. Uzak yakın seyahatlerimden geri kalan ve sadık scrapbook'uma girememiş cümle bilet, broşür, kartpostal vesair, pek de incelikli olmayan bir şekilde, aksi takdirde çöpe gidecek bir yapışkan panoyu tıka basa doldurdu... ve ortaya kaba da olsa sevdiğim voyage board'um çıktı:


Bütün bu kağıt hatıraları doldurduğum koca kesekağıdının içinde, 2006'da Prag'dan aldığım altı sayfalık nota kağıtları da vardı. Çekmecenin derinliklerinde düzgün kesilmiş iki karton parçası buldum; her birini birer nota kağıdıyla kapladım...
... ve sonra bunların kartpostallarım için harika arkaplan olacaklarını fark ettim:
Gezilerimizde topladığımız ufak tefekleri bir araya getirip kolaj yapma fikrini aslında bir arkadaşımdan çaldım. Kendisi istediği gibi bir şey yapabildi mi henüz bilmiyorum, ama ben özellikle kartpostallarımı güzelce bir araya toplamayı uzun zamandır istiyordum. Diğer kartpostallarım için de kalan nota kağıtlarımı aynı şekilde karton parçalarına sardıktan sonra her biri için ince, ahşap birer çerçeve almayı düşünüyorum. Böylece hepsini tek bir duvara birlikte asabilir, hâlâ fazlasıyla kişiliksiz duvarlarıma biraz renk katabilirim.


No comments:

Post a Comment